MUNICIPAL GENERAL ELECTION 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATWA MUNICIPALITY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INC : 19 [Ward - All]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ward Name

Total Electors

Votes Polled

Votes Rejected

OSN

Candidate Name

Party Name

Votes Secured

Status

 

 

Ward No.1

1546

1387

0

1

ANGURA KHATUN

AITC

65

 

 

 

 

 

 

 

2

ARATI GHOSH

CPIM

438

 

 

 

 

 

 

 

3

BAISHAKHI GHOSH

INC

884

Winner

 

 

Ward No.2

1602

1433

0

1

JHARNA HALDER

INC

762

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SANTWANA MANDAL (BISWAS)

CPIM

575

 

 

 

 

 

 

 

3

SWAPNA CHODHARI

AITC

96

 

 

 

Ward No.3

2871

2408

0

1

NAMITA MONDAL

AITC

166

 

 

 

 

 

 

 

2

SARKAR RUNU

CPIM

953

 

 

 

 

 

 

 

3

HARENDRA NATH BHAKTA

INC

1289

Winner

 

 

Ward No.4

4522

3525

0

1

GORAKH CHODHRY

AITC

280

 

 

 

 

 

 

 

2

RAJ KUMAR RAJAK

CPIM

933

 

 

 

 

 

 

 

3

SAMIR KUMAR SAHA

INC

2312

Winner

 

 

Ward No.5

3122

2358

0

1

CHANDANA MAJHI

INC

1552

Winner

 

 

 

 

 

 

2

TAPAS MUKHOPADHYAY

AITC

194

 

 

 

 

 

 

 

3

SOUMITRA PANDIT (MITHU)

CPIM

612

 

 

 

Ward No.6

3088

2500

0

1

KANIKA SINGHA

INC

1347

Winner

 

 

 

 

 

 

2

KANCHAN MUKHOPADHYAY

AITC

738

 

 

 

 

 

 

 

3

KISHORE KUMAR GHOSH

BJP

54

 

 

 

 

 

 

 

4

SAGNIK GHOSH

RSP

361

 

 

 

Ward No.7

4053

3221

0

1

NAMITA DAS

INC

2197

Winner

 

 

 

 

 

 

2

MANIKA KARMAKAR

CPIM

1024

 

 

 

Ward No.8

2736

2396

0

1

YOUSUFA KHATUN

INC

1366

Winner

 

 

 

 

 

 

2

KABITA RANI CHATTERJEE

CPIM

906

 

 

 

 

 

 

 

3

KISHORE KUMAR GHOSH

BJP

52

 

 

 

 

 

 

 

4

MD. ABUSALEK SK.

AITC

72

 

 

 

Ward No.9

1995

1736

0

1

KHONDEKAR GOLAM MORSHED

INC

1094

Winner

 

 

 

 

 

 

2

NASRIN BEGAM

CPIM

508

 

 

 

 

 

 

 

3

MD. SARIYAT KHA

AITC

134

 

 

 

Ward No.10

3214

2772

0

1

TUMPA DEY

BJP

112

 

 

 

 

 

 

 

2

PADMA MISTRI

CPIM

916

 

 

 

 

 

 

 

3

MRINAMAYEE BANERJEE

AITC

108

 

 

 

 

 

 

 

4

SUMITRA ROY

INC

1636

Winner

 

 

Ward No.11

3978

3452

0

1

KARTICK PAL

BJP

136

 

 

 

 

 

 

 

2

PIPUL GHOSH

AITC

337

 

 

 

 

 

 

 

3

RUHITAN DAS

CPIM

740

 

 

 

 

 

 

 

4

SUNIL DEBNATH

INC

2239

Winner

 

 

Ward No.12

5376

4236

0

1

ANADI CHAKRABORTY

CPIM

1210

 

 

 

 

 

 

 

2

BASANTA TANTI

AITC

234

 

 

 

 

 

 

 

3

MADAN DAS

BJP

150

 

 

 

 

 

 

 

4

SUDIPTAMOY GHOSH

INC

2642

Winner

 

 

Ward No.13

1345

1020

0

1

MADHABI DAS

AIFB

245

 

 

 

 

 

 

 

2

RITA BANERJEE

INC

775

Winner

 

 

Ward No.14

3290

2514

0

1

AMAR RAM

INC

2027

Winner

 

 

 

 

 

 

2

DEBENDRA NATH DHARA

AITC

142

 

 

 

 

 

 

 

3

SISIR MONDAL

CPIM

345

 

 

 

Ward No.15

3045

2654

0

1

KABIR JAHANGIR

CPIM

975

 

 

 

 

 

 

 

2

PRANAB KUMAR CHATTERJEE

AITC

118

 

 

 

 

 

 

 

3

SATYENDRA NATH CHATTERJEE

INC

1561

Winner

 

 

Ward No.16

1994

1670

0

1

ZARINA BEGOM MOLLA

AITC

85

 

 

 

 

 

 

 

2

JYOTSNA BAGCHI

CPIM

631

 

 

 

 

 

 

 

3

BINA SARKAR

INC

954

Winner

 

 

Ward No.17

2524

2122

0

1

RABINDRANATH CHATTERJEE

INC

1507

Winner

 

 

 

 

 

 

2

RAJIB KUMAR DAS

CPIM

486

 

 

 

 

 

 

 

3

SILPA DUTTA

AITC

129

 

 

 

Ward No.18

1764

1415

0

1

ABROJ ALAM SK.

AITC

103

 

 

 

 

 

 

 

2

SUBHRA ROY

INC

920

Winner

 

 

 

 

 

 

3

SANJIB DAS (TARAK)

CPIM

392

 

 

 

Ward No.19

3175

2688

0

1

MINA BIBI

CPIM

900

 

 

 

 

 

 

 

2

SAHANAJ PARVIN

INC

1524

Winner

 

 

 

 

 

 

3

SURJANA BIBI

AITC

264

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAINHAT MUNICIPALITY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AITC : 2 [Ward - 1, 3]   INC : 6 [Ward - 2, 4, 7, 10, 12, 13]   CPIM : 5 [Ward - 6, 8, 9, 11, 14]  IND : 1 [Ward - 5]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ward Name

Total Electors

Votes Polled

Votes Rejected

OSN

Candidate Name

Party Name

Votes Secured

Status

 

 

Ward No.1

892

799

0

1

ARCHANA SAHA

CPIM

346

 

 

 

 

 

 

 

2

MALATI SAHA

AITC

453

Winner

 

 

Ward No.2

1325

1238

0

1

MILAN MONDAL

INC

647

Winner

 

 

 

 

 

 

2

RAMESHWAR SARKAR

CPIM

591

 

 

 

Ward No.3

1006

895

0

1

ARCHANA SAHA

CPIM

144

 

 

 

 

 

 

 

2

KAJAL RANI SAHA

BJP

301

 

 

 

 

 

 

 

3

SWADHINA NANDI

AITC

450

Winner

 

 

Ward No.4

880

766

0

1

AJIT BANERJEE

INC

601

Winner

 

 

 

 

 

 

2

MAHADEB BHARATI

CPIM

165

 

 

 

Ward No.5

1090

931

1

1

JYOTIRINDRA NATH DAS

CPIM

124

 

 

 

 

 

 

 

2

SUBHENDU DAS

AITC

242

 

 

 

 

 

 

 

3

SAMAR KUMAR

IND

564

Winner

 

 

Ward No.6

957

867

0

1

USHASI DEY

BJP

78

 

 

 

 

 

 

 

2

GITA BANERJEE

CPIM

428

Winner

 

 

 

 

 

 

3

SRABANI CHATTERJEE

AITC

361

 

 

 

Ward No.7

1387

1227

0

1

DIPAK KUMAR

INC

686

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SHAMBHUNATH

CPIM

541

 

 

 

Ward No.8

806

768

0

1

AJOY KUMAR HALDER

INC

363

 

 

 

 

 

 

 

2

BIDYUTBARAN

CPIM

405

Winner

 

 

Ward No.9

1360

1241

0

1

MANILATA SARKAR

CPIM

630

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SUNITA BALA (NUPUR)

AITC

611

 

 

 

Ward No.10

1508

1409

0

1

SANTOSH KUMAR MAZUMDER

INC

759

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SURAJIT MONDAL

CPIM

650

 

 

 

Ward No.11

1026

931

0

1

PRADIP KUMAR ROY

CPIM

494

Winner

 

 

 

 

 

 

2

RANJIT KUMAR SAHA

AITC

437

 

 

 

Ward No.12

829

735

0

1

ASED ALI KHAN

CPIM

226

 

 

 

 

 

 

 

2

SANTOSH DAS

INC

509

Winner

 

 

Ward No.13

1420

1315

0

1

SUDIPTA ROY

INC

706

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SUBRATA ROY

CPIM

609

 

 

 

Ward No.14

1005

935

0

1

CHAMPA SARKAR

AITC

424

 

 

 

 

 

 

 

2

BINAPANI BISWAS

CPIM

511

Winner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALNA MUNICIPALITY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AITC : 7 [Ward - 5, 8, 12, 13, 14, 16, 18]   INC : 5 [Ward - 3, 4, 9, 15, 17]   CPIM : 6 [Ward - 1, 2, 6, 7, 10, 11]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ward Name

Total Electors

Votes Polled

Votes Rejected

OSN

Candidate Name

Party Name

Votes Secured

Status

 

 

Ward No.1

1089

929

0

1

CHAITALI PATHAK

AITC

430

 

 

 

 

 

 

 

2

MANIPROBHA BHADURI

CPIM

499

Winner

 

 

Ward No.2

1564

1344

0

1

BANDANA SAHA

AITC

582

 

 

 

 

 

 

 

2

SUMITA GHOSH

CPIM

762

Winner

 

 

Ward No.3

1214

1091

0

1

CHOWDHURY SUNIL KUMAR

INC

630

Winner

 

 

 

 

 

 

2

TAPAS DAS

CPIM

438

 

 

 

 

 

 

 

3

SUPTI MONDAL

BJP

23

 

 

 

Ward No.4

1102

892

0

1

ARUN ROY

BJP

25

 

 

 

 

 

 

 

2

ANANDA DUTTA

INC

482

Winner

 

 

 

 

 

 

3

SWAPAN ROY

AIFB

385

 

 

 

Ward No.5

1358

1259

0

1

ARCHANA MONDAL

BJP

50

 

 

 

 

 

 

 

2

CHANDANA BISWAS

AITC

612

Winner

 

 

 

 

 

 

3

SANDHYA HALDER

CPIM

597

 

 

 

Ward No.6

1601

1476

0

1

TAPAN KUMAR BHOWMIK

CPIM

768

Winner

 

 

 

 

 

 

2

TARUN KARMAKAR

BJP

27

 

 

 

 

 

 

 

3

SAMIR KUMAR BASU

AITC

659

 

 

 

 

 

 

 

4

PARTHA PRATIM CHOWDHURY

IND

22

 

 

 

Ward No.7

4499

3904

0

1

GOURANGA GOSWAMI

CPIM

2057

Winner

 

 

 

 

 

 

2

CHANDRA NATH NASKAR

BJP

123

 

 

 

 

 

 

 

3

HEMANTA MISTRI

AITC

1673

 

 

 

 

 

 

 

4

PRABIR MONDAL

IND

51

 

 

 

Ward No.8

1871

1572

0

1

MALABIKA GOSWAMI

CPIM

730

 

 

 

 

 

 

 

2

CHAYNA GHOSH

AITC

813

Winner

 

 

 

 

 

 

3

MUNNA BIBI

IND

29

 

 

 

Ward No.9

2184

1826

0

1

ARUP DAS

CPIM

783

 

 

 

 

 

 

 

2

PARITOSH MONDAL

INC

1043

Winner

 

 

Ward No.10

2639

2450

0

1

ADHIR PAL

BJP

77

 

 

 

 

 

 

 

2

PRABIR CHAKRABORTY

BSP

32

 

 

 

 

 

 

 

3

BARUN SINGH

CPIM

1172

Winner

 

 

 

 

 

 

4

SANJOY BISWAS

AITC

1169

 

 

 

Ward No.11

2308

1973

0

1

ANUPAM MUKHERJEE

AITC

146

 

 

 

 

 

 

 

2

DEBASHIS DEY

CPIM

984

Winner

 

 

 

 

 

 

3

LAKSHMAN KUMAR ROY

INC

810

 

 

 

 

 

 

 

4

SUSANTA PANDEY

BJP

14

 

 

 

 

 

 

 

5

TANMOY ROY CHOWDHURY

IND

19

 

 

 

Ward No.12

2895

2389

0

1

KALPANA BASU

AITC

1172

Winner

 

 

 

 

 

 

2

DOLI BIBI

BSP

54

 

 

 

 

 

 

 

3

SIPRA DAS

CPIM

1163

 

 

 

Ward No.13

2392

2066

0

1

GOKUL CHANDRA BAIN

AITC

1013

Winner

 

 

 

 

 

 

2

JAYANTA MAJUMDER

CPIM

994

 

 

 

 

 

 

 

3

SATISH BISWAS

BJP

59

 

 

 

Ward No.14

1647

1485

0

1

KALPANA SARKAR

CPIM

730

 

 

 

 

 

 

 

2

SUKANYA PANDIT

AITC

755

Winner

 

 

Ward No.15

2944

2614

0

1

BISWAJIT SEN

INC

1627

Winner

 

 

 

 

 

 

2

MANINDRALAL BHATTACHERJEE

BJP

110

 

 

 

 

 

 

 

3

SUKHENDU SARKAR

CPIM

877

 

 

 

Ward No.16

2239

1833

0

1

KALPANA BARUI

BSP

31

 

 

 

 

 

 

 

2

RABINDRA NATH CHATTERJEE

AITC

927

Winner

 

 

 

 

 

 

3

SAMIR BASU

CPIM

846

 

 

 

 

 

 

 

4

SUBRATA CHATTOPADHYAY

IND

29

 

 

 

Ward No.17

1542

1372

0

1

GOUTAM KUMAR SAHA

CPIM

535

 

 

 

 

 

 

 

2

BEBA PROSAD BAG

INC

815

Winner

 

 

 

 

 

 

3

PRALLHAD HOWLADER

BSP

22

 

 

 

Ward No.18

2313

2046

0

1

BISWAJIT KUNDU

AITC

1266

Winner

 

 

 

 

 

 

2

DILIP KUMAR DUTTA

CPIM

713

 

 

 

 

 

 

 

3

MOHAN SAHA

CPI

28

 

 

 

 

 

 

 

4

SUSANTA PANDEY

BJP

39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEMARI MUNICIPALITY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AITC : 12 [Ward - 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 16]   INC : 4 [Ward - 3, 10, 13, 15]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ward Name

Total Electors

Votes Polled

Votes Rejected

OSN

Candidate Name

Party Name

Votes Secured

Status

 

 

Ward No.1

2753

2399

0

1

MITHU DHIR

CPIM

1022

 

 

 

 

 

 

 

2

RUPA KHANRA

AITC

1377

Winner

 

 

Ward No.2

1765

1575

0

1

MANSURA BEGAM SK.

AITC

989

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SUFIA SK.

CPIM

586

 

 

 

Ward No.3

1626

1395

0

1

AMAR ROY

CPIM

577

 

 

 

 

 

 

 

2

NIRMAL RAY

INC

818

Winner

 

 

Ward No.4

1713

1436

0

1

PRADIP RAJAK

CPIM

597

 

 

 

 

 

 

 

2

SANTOSH BOWAL

AITC

840

Winner

 

 

Ward No.5

1285

1063

0

1

KAMRUL ISLAM SK

AITC

546

Winner

 

 

 

 

 

 

2

PRASANTA KUMAR KUMAR

CPIM

517

 

 

 

Ward No.6

1052

892

0

1

CHIRANJIB GHOSH

AITC

493

Winner

 

 

 

 

 

 

2

PIJUSH KANTI BISWAS

CPIM

399

 

 

 

Ward No.7

2260

1774

0

1

ARATI GANGULI

CPIM

461

 

 

 

 

 

 

 

2

RATNA DAS

AITC

1313

Winner

 

 

Ward No.8

1862

1576

0

1

DEBRAJ MANDAL

CPIM

529

 

 

 

 

 

 

 

2

SWAPAN KUMAR GHOSAL

AITC

1049

Winner

 

 

Ward No.9

1515

1366

0

1

MUNI HEMRAM

AITC

876

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SHREEMATI HANSDA

CPIM

491

 

 

 

Ward No.10

2187

1928

0

1

ASHOKE KUMAR JASH

CPIM

795

 

 

 

 

 

 

 

2

SUPRIO SAMANTA

INC

1133

Winner

 

 

Ward No.11

1631

1402

0

1

RINA SHARMA (MONDAL)

CPIM

678

 

 

 

 

 

 

 

2

HOSENARA SK.

AITC

724

Winner

 

 

Ward No.12

1645

1478

0

1

SWAPAN BISHAYEE

AITC

965

Winner

 

 

 

 

 

 

2

BAPAN SARKAR

IND

24

 

 

 

 

 

 

 

3

KASHINATH PARAMANICK

IND

489

 

 

 

Ward No.13

1684

1386

0

1

BIDYUT DEY

INC

864

Winner

 

 

 

 

 

 

2

RAJA MUKHERJEE

CPIM

522

 

 

 

Ward No.14

1817

1572

0

1

CHINTA KONAR

CPIM

645

 

 

 

 

 

 

 

2

PRATIMA BASAK

AITC

927

Winner

 

 

Ward No.15

1959

1732

0

1

FORHAD ALI MONDAL

CPIM

706

 

 

 

 

 

 

 

2

SAMSUL HAQUE MIRZA

INC

925

Winner

 

 

 

 

 

 

3

ALAM NASIMUL SK.

IND

101

 

 

 

Ward No.16

1258

1120

0

1

ASHADAUDDIN MD. SK.

AITC

567

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SAJID HOSSAIN

CPIM

553

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RANIGANJ  MUNICIPALITY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AITC : 1 [Ward - 9]   CPIM : 20 [Ward - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22]    CPI : 1 [Ward - 21]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ward Name

Total Electors

Votes Polled

Votes Rejected

OSN

Candidate Name

Party Name

Votes Secured

Status

 

 

Ward No.1

4691

3666

0

1

BIBI HAMIDA

INC

331

 

 

 

 

 

 

 

2

BABY NISHA ANSARI

AITC

1211

 

 

 

 

 

 

 

3

SABNAM BIBI

CPIM

2124

Winner

 

 

Ward No.2

3940

2942

0

1

PRAMOD KR. SINGH

AITC

859

 

 

 

 

 

 

 

2

PHATIK BADYAKAR

BSP

59

 

 

 

 

 

 

 

3

RUNU DUTTA

CPIM

2024

Winner

 

 

Ward No.3

2657

2008

0

1

SANJAY MANDAL

CPIM

1449

Winner

 

 

 

 

 

 

2

SADHAN BOURI

AITC

559

 

 

 

Ward No.4

3113

2281

0

1

KALMANI TUDU

AITC

420

 

 

 

 

 

 

 

2

RINA KORA

CPIM

1861

Winner

 

 

Ward No.5

3289

2588

0

1

MIRA CHATTERJEE

AITC

990

 

 

 

 

 

 

 

2

SIKHA DEY

CPIM

1598

Winner

 

 

Ward No.6

3499

2579

0

1

ANUP KUMAR MITRA

CPIM

2072

Winner

 

 

 

 

 

 

2

ABINASH RUIDAS

BSP

44

 

 

 

 

 

 

 

3

BANERJEE SUBHAS CHANDRA

INC

177

 

 

 

 

 

 

 

4

SAMAR GORAI

AITC

286

 

 

 

Ward No.7

2857

2193

0

1

DIBYENDU BHAKAT (SANU)

AITC

669

 

 

 

 

 

 

 

2

MANA RUIDAS

BSP

82

 

 

 

 

 

 

 

3

MURLI BHAKAT

CPIM

1442

Winner

 

 

Ward No.8

3934